אודות

אם הגעתם לכאן, כנראה שאתם מעוניינים לדעת יותר על האדם שעומד מאחורי הבלוג הזה. ובכן, אני ד"ר עפר מתוקי, ואני דוקטור לפיזיקה מהאוניברסיטה העברית, והתמחיתי בתחום הקוסמולוגיה. אני נהנה להנגיש מדע לציבור הרחב, ולשם כך אני מרצה בכנסים (כמו פסטיבל אייקון, כנס עולמות, כנס מאורות, ועוד) ואירועים נוספים, משתתף בתכנית האינטרנט החללית, וכמובן, כותב את הבלוג הזה (ואת דף הפייסבוק שממנו הוא נולד).
הסיבה שכל כך חשוב לי להנגיש את הידע מהתחום שלי, מעבר לכך שזה מגניב ממש ואני מאוד נהנה לדבר על זה, היא שלצערי מעט מאוד ממה שקורה בתחום האסטרופיזיקה (ובפרט קוסמולוגיה) מוצא את דרכו לנחלת הכלל, וכשכן המידע שמגיע לציבור הרחב הוא לרוב לא מדוייק (במקרה הטוב). בעוד שישנם מספר מקורות מידע באנגלית בהם ניתן למצוא מידע אמין ונגיש בנושא, בעברית הם מועטים, ואף אחד (שמוכר לי) לא מתמקד בקוסמולוגיה, ועל כן אני מקווה שהבלוג יהיה מקור לכל אותם אנשים שמתעניינים בתחום.

מטרת הבלוג היא להיות מקום שבו אפרסם רשומות ארוכות ומפורטות יותר מאשר בדף הפייסבוק, שם אני מפרסם סיכומים קצרים בתדירות גבוהה יותר. אתם מוזמנים להגיב ולשאול כל שאלה בנושא, ואנסה לענות להכל. אתם גם מוזמנים ליצור קשר בobserve.the.universe@gmail.com. קריאה מהנה!