מי אני?

אם הגעתם לכאן, כנראה שאתם מעוניינים לדעת יותר על האדם שעומד מאחורי הבלוג הזה. אז אני עפר מתוקי, ואני סטודנט לדוקטורט בפיזיקה באוניברסיטה העברית, וחוקר בתחום הפיזיקה. אני נהנה להנגיש מדע לציבור הרחב, ולשם כך אני מרצה בכנסים (כמו פסטיבל אייקון, כנס עולמות, כנס מאורות) ואירועים נוספים, משתתף בתכנית האינטרנט החללית, ו, כמובן, כותב את הבלוג הזה (ואת דף הפייסבוק שממנו הוא נולד).
אני מאוד אוהב את מה שאני עושה; אני חושב שהתחום הזה (אסטרופיזיקה בכלל וקוסמולוגיה בפרט) מאוד מאוד מגניב, ומעט מאוד ממה שקורה בו מוצא את דרכו לנחלת הכלל, וכשכן זה בד"כ לוקח הרבה זמן ומגיע די מעוות בסופו של דבר. היות ואני שומע על די הרבה דברים ביומיום שלי, חשבתי שזה יכול להיות מעניין לאנשים לשמוע על דברים שקורים ממש עכשיו, ואני מקווה שאני עושה את זה בצורה שברורה גם למי שאין לו רקע בתחום.
מטרת הבלוג היא להיות מקום שבו אפרסם רשומות ארוכות ומפורטות יותר מאשר בדף הפייסבוק, שם אני מפרסם סיכומים קצרים בתדירות גבוהה יותר. אתם מוזמנים להגיב ולשאול כל שאלה בנושא, ואנסה לענות להכל. אתם גם מוזמנים לשלוח מיילים לobserve.the.universe@gmail.com. קריאה מהנה!